את ספריו המתורגמים של בארי לונג ניתן גם לרכוש בחנויות הספרים.

לרכישה טלפונית: 04-9841169
אם אין תשובה, אנא השאירו הודעה...
שאלות ותשובות
מה זה בעצם מורה רוחני?
מישהו שאני שומע את צליל האמת בדבריו.

בשביל מה צריך מורה רוחני?
לא צריך. אם את/ה שלם עם עצמך ושמח בחלקך.

במה שונה בארי לונג ממורים רוחניים אחרים?
ההתמקדות שלו בחיי היומיום. נקודת המוצא שלו הייתה (ועדיין) תמיד מעשית – בוא נתמודד עם מה שמטריד אותך עכשיו. היית שואל/ת אותו על תודעה טרנסצנדנטלית והוא היה עונה - "איך חיי האהבה שלך?" אתה מחפש אושר, הארה? בוא נגלה מה עוצר אותך. הוא דרש שינוי עכשיו מהאדם שעמד מולו, (דבר שלעתים די מכעיס) ועמד על כך שתחווה כל דבר במקום לדבר עליו. יכולתו הגאונית להפוך את ההלכה למעשה, את האינטלקטואלי לחווייתי, ולהמחיש כל דבר שדיבר עליו - מוות, אהבה, חיים, בניסיונו האישי של בן שיחו, היא הדבר המייחד אותו ואת ספריו.

מה משך אותך לבארי לונג?
אהבה. התאהבתי בבארי, או באמת שהוא מייצג. תחילה דרך ספריו, ולבסוף ישירות, פנים אל פנים באוסטרליה. הוא היה מסוג האנשים שגורם לך לחוש מייד באימה בלתי מוסברת ובה בעת בדחף לקפוץ ולהיעלם בתוכו לעולמי עולמים. אף על פי כן, במפגש אישי, הוא היה אדם צנוע, ישיר, אכפתי, ומעל לכול, נגיש ופתוח לכל שאלה ללא מתווכים (בניגוד למורים רבים אחרים).
בהרצאותיו הוא דרש הקשבה מלאה, אבל תמיד הרים את הכפפה כשמישהו צעק הערת ביניים או שאל שאלה שנראתה כלא קשורה לעניין, ולא עזב את בן שיחו עד שברור היה שהאסימון נפל. החיבור שלו לחיי היומיום של האדם המערבי והדרישה שלו ליישום מיידי של כל תובנה כדי שלא תישאר אינטלקטואלית, ריתקו אותי.

אז מה הוא בעצם אומר?
בשביל זה בניתי את האתר הזה. יש פה עשרות מאמרים מעניינים בנושאים שנוגעים לכל אחד ואחת מאיתנו:
סקס, אהבה מינית ומערכות יחסים,
מדיטציה, מודעות ודממה,
גידול ילדים ונוער,
חיים ומוות, ליווי למוות,
ועוד הרבה...
אז אתם מוזמנים לקרוא. למאמרים

מה זה אומר מבחינתך להיות אדם רוחני?
בעיניי, אדם רוחני הוא אדם שאינו חי בקונפליקט. אצל רובנו יש פער גדול בין הרעיונות שלנו על עצמנו לבין המציאות בשטח, פער שמתבטא בקונפליקט פנימי וחיצוני. קונפליקט מרוקן אותנו ואחדות ממלאת אותנו, וזה תמיד משתקף בנסיבות החיים שלנו. כך שהנקודה היא להיות אחד. והאחד מתבטא כפי שהוא אמור להתבטא. אמנם לפעמים אתה עלול להיראות מוזר, אבל השאלה היא אם אתה אחד, לא מפוצל, ועושה את מה שאתה אמור ואוהב לעשות.

במציאות קשה ואלימה כשלנו, האם זה לא סוג של בריחה?
השאלה הראשונה והקודמת לכול היא מהי המציאות. והמציאות הראשונה מבחינתי היא החיים שאני (כי אם הייתי מת לא הייתי יודע כלום על מה שקורה כאן). לכן כדי להתמודד כיאות עם המציאות המשנית והקשה (כל מה שקורה סביבי), אני חייב להיות מעוגן היטב במציאות הראשונית שלי. אחרת כל דבר שיקרה בניגוד לציפיותיי יערער אותי. זה מה שלמדתי מבארי (ואני ממש אסיר תודה על כך).
אני לא בטוח שזה מובן, אבל ניסיתי (:

כולם מדברים על הארה ועל מוארים. האם בכלל ניתן לדעתך להגיע למצב תמידי של הארה במצבנו הנוכחי?
השאלה יוצאת מתוך ההנחה (המופרכת) שכולנו יודעים מה זו הארה. כאשר את שואלת אותי איפה אפשר לקנות חומוס, סביר להניח שאת ואני יודעים מה זה חומוס. אבל בעניין הארה לכל אחד יש פירוש משלו.

בעיניי, הארה היא תמיד יחסית למשהו. אם למשל העורף שלי מתוח ומכווץ ואני מרפה אותו, שחררתי חלק קטן מתבנית המתח שאני נושא בתוכי והרווחה וההקלה שאני חש הינם הארה קטנה לאותו רגע - עד שאתכווץ מחדש. אני מסוגל לחוש את ההקלה והרווחה משום שהייתי מכווץ ומתוח והרפיתי, לכן התחושה היא יחסית למה שהיה קודם לכן. אילו הייתי פטור מתבנית המתח שאני נושא בתוכי, לא הייתי חש בדבר. לכן, בלא מתח אין הארה, ללא כיווץ אין הקלה (דרך אגב, המילה enlightenment משמעה גם הקלה). כלומר, הארה תמידית (או הקלה תמידית) אינה חוויה אלא היעדר חוויה - והיעדר חוויה זה בדיוק מה שאנחנו לא רוצים, עבורנו זה כמו מוות, ואנחנו מנסים להתרחק מהמצב הזה ככל יכולתנו.

מהו מקור הידע של בארי לונג?
בארי לונג אינו משתייך לשום מסורת רוחנית. הידע שלו נובע מניסיונו האישי, מכל מה שעבר במשך חייו. אהבת האמת שלו דחפה אותו לגילויים פנימיים שהמשיכו להתפתח במשך חייו. הוא התמודד עם אותם פחדים, קונפליקטים וספקות שמטרידים את כולנו, כך שהוא מדבר מתוך ידיעה עצמית.
 
האם קיימים בתי ספר או קבוצות לימוד לתורתו של בארי לונג?
לא. בארי לונג לא היה מעוניין בחסידים. מעולם לא התארגנה סביבו קבוצת תלמידים וגם לא מרכז רוחני; ואין קהילה שהחליטה לחיות על פי תורתו. מבחינתו, אין כל צורך ללכת לאשרם. נסיבות חייך היומיומיות הם הדרך הרוחנית שלך. מספיק שתעשה מיטבך במקום בו אתה נמצא, וחייך יקבלו תוכן ומשמעות.

ספריו והקלטות הוידיאו והאודיו שהשאיר מאחוריו הם אוצר של ידע חי שתמיד ניתן להיעזר בו כדי לחזור פנימה.

ניצן מיכאלי