אודות בארי לונג


בארי לונג נולד באוסטרליה ב-1926. כנער החל לעבוד כמחלק עיתונים ותוך מספר שנים הפך לעורך העיתון "סידני סאנדיי" ודוברו של מנהיג האופוזיציה בפרלמנט מחוז ניו סאות' ווילס. בגיל 30 לערך החל לשאול את השאלות הבסיסיות שהניעו את כל המחפשים הרוחניים: האם יש מטרה לחיי? מהו המוות? מי אני באמת? הוא חיפש ובחן בלהט כל דבר דרך קנה המידה היחידי שראה בו אמת - ניסיונו האישי.
 
בעקבות התאהבות באישה נטש בארי לונג את חייו הנוחים והמסודרים ונסע איתה להודו, שם נפרדו. למרגלות ההימלאייה, פנים אל פנים מול כאב האובדן הוא עבר דרך מה שכינה "המוות המיסטי" - פרשת דרכים רוחנית החושפת את תודעת האלמוות הבסיסית שבאדם. צלילות השכל והדממה הפנימית שנבעו מכך הופנו לייעוד חדש. הוא כתב את הארותיו והביא את כתבי היד לאנגליה להוציאם לאור.

בלונדון עבד כקופירייטר וכעורך עיתון בפליט סטריט, אבל המשיך לכתוב ולימד קבוצה קטנה שהתאספה סביבו. הידע העצמי שלו הלך והעמיק לתובנה עמוקה יותר שהעלה לכתב בספרו המונומנטלי - The Origins Of Man And The Universe  .

קבוצת תלמידיו התרחבה וב-1985 החליט לצאת לציבור. מודעה גדולה שנשאה את תמונתו עם הכיתוב הפרובוקטיבי "אני גורו – מי אתה?" התפרסמה ב"אובזרוור" באנגליה. הוא החל להרצות ופרסם ספרים וקלטות על מוות, מעשה האהבה, גידול ילדים ועוד. ב-1986 חזר לאוסטרליה ופתח מרכז ללימוד משנתו
בארי לונג לימד באוסטרליה אירופה ואמריקה. ספריו תורגמו ל-15 שפות והוא התפרסם בעולם ביכולתו לחולל שינוי יסודי בתודעתם של המקשיבים. ב-1998 נאלץ לחדול מנסיעותיו לאחר שנתגלתה בו מחלה ממארת. למרות זאת הוא המשיך ללמד ולכתוב ממש עד יום מותו ב-2003 . את סדרת המאמרים האחרונה שנקראה "למות - כפי שאני חווה זאת" הוא הכתיב תוך כדי תהליך המוות שלו עצמו. בארץ יצאו לאור ספריו: 'רק הפחד מת', 'מדיטציה קורס בסיסי', 'מעשה האהבה', 'הרשו לי לדבר איתכם על מוות'.

כמי שהייתה לו הזכות לפגוש אותו פעמים רבות, אני יכול להעיד על יכולתו המופלאה להמחיש כל דבר שדיבר עליו – מוות, אהבה, חיים... בניסיונו האישי של בן שיחו. משנתו לא הייתה אינטלקטואלית אלא חוויתית. הוא לא הסביר על... אלא הכריח אותך לחוות בניסיונך האישי, כאן ועכשיו.

ניצן מיכאלי, מתרגם ושותף בהוצאת מדף המוציאה לאור את ספריו של בארי לונג בעברית.


 

שיחת וידיאו: The ring of truth
את ספריו המתורגמים של בארי לונג ניתן גם לרכוש בחנויות הספרים.

לרכישה טלפונית: 04-9841169
אם אין תשובה, אנא השאירו הודעה...