ומדוע שנרצה לראות זוג עושה אהבה - אפילו בסרט?

מכיוון שאנו רוצים להלהיט את הריגוש המיני ולהסתכל על מה שלרוב נסתר מאיתנו. כל דבר נסתר מרגש; והריגוש המיני רק מחכה להזדמנות להתעורר. אמנם ישנם הטוענים כי מראה של זוג עושה אהבה פוגע ברגשותיהם. אבל הרגשות הללו אינם שונים מהריגוש מיני. הסקס חבוי בשניהם - במשיכה וברתיעה.
אבל האמת היא שמעשה האהבה אינו צריך להשפיע על המתבונן.

האם את/ה מסוגל להתבונן בזאת מבלי שיעלה בך ריגוש? בעיניים שרואות פשוט אינטראקציה בין שני גופים? להתבונן מבלי להזדהות?

למעשה, שום דבר מיוחד לא קורה כשגבר ואישה עושים אהבה. הגבר נמצא בתוך האישה. עושה את מה שהוא עושה, והיא מגיבה בדרכה היא. שני הגופים מתקשרים ביניהם - זה הכול. זה מה שקורה. אבל אנחנו יצרנו עולם לא מודע של פנטזיות, סודות, איסורים ורגשות אשם; עולם בו אנו מזדהים עם המתרחש ומעוותים את המציאות.

ההזדהות נמצאת במתבונן; או במבצע עצמו במידה שהוא או היא חושבים או שופטים את עצמם תוך כדי מעשה.

אנחנו מסיקים כל כך הרבה מסקנות כשאנו מתבוננים באחרים, אבל למעשה, התגובות האלה מגיעות מהעולם הרגשי שבתוכנו ולא מהעולם הגשמי המקיף אותנו. אמנם הגוף מתפקד ופועל בעולם הגשמי, אבל במציאות הכול מתרחש בתוכנו: כעס מרתיע אותנו מכיוון שהוא נמצא גם בתוכנו. הריגוש ממראה של זוג עושה אהבה מתעורר בנו בגלל הגירוי המיני שבתוכנו. אילו התבונה לבדה הייתה מתבוננת, זו הייתה עוד פעולה כמו שאר הפעולות שאנו עושים. אבל הריגוש המתעורר נדחף ומשתלט עלינו - מתבונן מבעד לעינינו.

אין שום דבר מרגש בזוג שעושה אהבה.

פשוט שני גופים מתקשרים ביניהם. אילו היינו יכולים לקלוט את האמת הזאת, כל הפנטזיות החבויות והסודות המיניים היו מתפוגגים ונעלמים מעולם הנפש. אילו כולם היו מסוגלים לראות זוג עושה אהבה מבלי להתרגש, ומי שעושה אהבה יכול היה להישאר נוכח במעשה האהבה, מבלי להיסחף בגירוי המרגש - העולם לא היה מכור כל כך לסקס. אבל כמובן שזה רחוק מאוד מאוד מהמקום בו אנו נמצאים כיום.


(מתוך 'על גידול ילדים באהבה, צדק ואמת' הפרק 'המיניות המתעוררת')